Optyk w Olsztynie – nowy salon na horyzoncie

optyk

Optyk, który może więcej

Już niedługo Olsztyn wzbogaci się o nowy salon optyczny. Będzie on o tyle wyjątkowy, że na miejscu będzie można skorzystać z darmowej konsultacji i badania wzroku w cenie pary okularów. Jest to wyjątkowa oferta, gdyż do tej pory w miejscowości nie było salonu, który w cenie okularów pomaga klientowi kompleksowo załatwić wszystkie formalności. Profesjonalny optyk w przystępnej cenie.

Badanie wzroku

Optyk wykonuje szczegółowe badanie wzroku, tak aby precyzyjnie określić, z jakim typem wady ma do czynienia. Klient może mieć astygmatyzm, dalekowzroczność lub krótkowzroczność. Dobrze przeprowadzona analiza jest kluczem do prawidłowego dobrania szkieł. To szczególnie ważne, ponieważ popełnienie błędu przy diagnozie okulistycznej może skutkować dla klienta bólem głowy czy oczu, a w najgorszym przypadku pogorszeniem wzroku.

Wybór szkieł

Salon optyczny oferuje szeroki wybór szkieł okularowych i soczewek kontaktowych. Szkła mogą mieć pokrywę utwardzającą, aby zapobiec stłuczeniu, w razie upadku; pokrywę antyrefleksową, która zapewnia lepszy komfort widzenia, ponieważ likwiduje niechciane zjawiska odbicia światła. Optyk może nam polecić szkła fotochromowe, które przy dużym natężeniu światła zmieniają swój kolor tak, że mogą nam służyć jako okulary przeciwsłoneczne. Taki gadżet jest bardzo użyteczny dla zawodowych kierowców, którzy zawsze muszą dobrze widzieć drogę, a z takimi szkłami nie będą musieli przejmować się nagłymi zmianami pogody. Jeżeli zależy nam na cienkich szkłach, salon optyczny oferuje szkła indeksowane. Są one bardziej elastyczne, cieńsze i lżejsze. Od standardowych soczewek okularowych różni je też to, że mają różny współczynnik załamania światła.

Dla astygmatyków

Są także specjalne szkła oferowane osobom z astygmatyzmem. Olsztyn do tej pory nie miał salonu, w którym klient ma tak szeroki wybór szkieł korekcyjnych. Teraz klientowi z bardzo specyficzną wadą wzroku nie będzie straszna wizyta w salonie. Tu każdy optyk jest profesjonalnie wyszkolony w badaniu wzroku i precyzyjnym dobieraniu szkieł. Dodatkowo salon oferuje także duży wybór oprawek do okularów. Zainteresowany może wybrać oprawy z każdej półki cenowej, od bardzo tanich do takich, które są projektowany przez światowej sławy projektantów mody, słynących z bardzo wysokich cen. Oprawki okularów mają różne kolory, gabaryty, a także kształty. Klient może wybrać sobie okulary podobne do słynnych lennonek, pilotki czy inne znane modele. Więcej na https://www.optyklawrynowicz.pl/.

Oprawki marzeń

Jeżeli salon optyczny nie będzie miał w swojej ofercie interesujących nas oprawek, oferuje, że dołoży wszelkich starań, aby wraz z klientem wyszukać takie, które ten sobie zażyczy i ściągnie je na swój koszt. Jeżeli mimo tego chętny nie będzie zadowolony, Salon optyczny ogłasza, że w niedługim czasie mają zamiar otworzyć własną wytwórnię oprawek do okularów. Klient będzie składał zamówienie na konkretny kształt. Zespół grafików będzie odpowiedzialny za stworzenie wizualizacji komputerowej oprawek, która następnie będzie zestawiana ze zdjęciem twarzy klienta, aby sprawdzić czy wybrany model jest korzystny dla zamawiającego. Jeżeli klient zatwierdzi projekt, zostanie on oddany do pracowni, gdzie z najwyższej klasy materiałów zostaną przygotowane jego autorskie, limitowane oprawki.

Podsumowanie

To jest wstępny projekt rozbudowy pracowni optycznej. Właściciele wiedzą, że będzie to ogromna inwestycja, jednak wierzą, że przy odrobinie szczęścia ich innowacyjny pomysł może zyskać światową sławę. Wystartowali także w konkursie o dofinansowanie z Urzędu Miasta Olsztyn na najciekawszy projekt w województwie, wygrana to 500 tysięcy złotych. Trzymamy kciuki.